Lista aktualności Lista aktualności

114 Zjazd PTL

Nadleśnictwo Lipinki gościło na swoim terenie członków Polskiego Towarzystwa Leśnego w ramach 114 Zjazdu.

 W dniach 3-5 września br. w Zielonej Górze odbył się 114 Zjazd Polskiego Towarzystwa Leśnego. Było to ważne wydarzenie dotyczące polskiego leśnictwa i duże przedsięwzięcie dla Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Zielonej Górze.

Polskie Towarzystwo Leśne liczy już 132 lata i jest jednym z najstarszych towarzystw naukowych na świecie. Funkcjonująca dziś nazwa Towarzystwa została utworzona przed II wojna światową w 1925 roku. W szeregach Towarzystwa działają leśnicy, zarówno praktycy jak i naukowcy. Poprzez swoje doświadczenie i wiedzę wspierają rozwój leśnictwa w Polsce. Do członków PTL należeć mogą również ludzie nie związani bezpośrednio w sposób zawodowy z lasem lecz wszyscy przyrodnicy, sympatycy i przyjaciele lasu.

Polskie Towarzystwo Leśne stoi na straży kultury i tradycji polskiego leśnictwa a do jego najważniejszych zadań należą przede wszystkim ochrona dobra narodowego, jakim są polskie lasy i środowisko naturalne, rozwój nauk leśnych i pokrewnych, krzewienie ich dorobku poprzez wdrażanie do praktyki modelu wielofunkcyjnej i zrównoważonej gospodarki leśnej.

W dniu 3 września 2014r. uczestnicy 114 Zjazdu Polskiego Towarzystwa Leśnego odwiedzili teren Nadleśnictwa Lipinki.

Pierwszym punktem programu było zwiedzenie spółki „Kronopol" w Żarach, największego zakładu przerabiającego surowiec drzewny na terenie województwa lubuskiego.

Park Mużakowski Fot. Damian Sadak

Następnie uczestnicy udali się na obszar Geoparku Łuk Mużakowa do Łęknicy, gdzie zwiedzili Park Mużakowski – wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO oraz Trasę Geoturystyczną „Dawna Kopalnia Babina".

Wśród gości byli m.in. prof. A .Grzywacz - Prezes PTL oraz dr Kazimierz Szabla-Dyrektor RDLP w Katowicach.

 Członkowie zjazdu przy wieży widokowej Fot. Damian Sadak