Lista aktualności Lista aktualności

Drzewo Wolności posadzone przez Przedszkolaków !

W dniu 9 października 2014r. w ramach obchodów Święta Drzewa przedszkolaki posadziły Drzewo Wolności.

Dzień Drzewa został zainicjowany przez Klub Ekologiczny "Gaja" i realizowany jest na terenie całej Polski już od 2003 roku. Strategicznym partnerem wydarzenia są Lasy Państwowe.

Inauguracją tego wydarzenia jest coroczne, październikowe sadzenie drzew. Program ma na celu pogłębianie wiedzy oraz podnoszenie świadomości ekologicznej w społeczeństwie, związanej z ochroną środowiska oraz zmianami klimatu. Poprzez realizację tego programu i wspólne sadzenie drzew, przyczyniamy się do zwiększenia zalesienia oraz zmniejszenia skutków globalnego ocieplenia.

W Nadleśnictwie Lipinki to najmłodsi sadzili "Drzewo Wolności" Fot. Damian Sandak

Dowiedz się więcej na temat Święta Drzewa.

Tegoroczna 12. edycja Święta Drzewa jest obchodzona pod hasłem „Drzewo Wolności" i została objęta patronatem Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego z okazji 25 lat Wolności.

W ramach tegorocznych obchodów Nadleśnictwo Lipinki wsparło w organizacji Święta Drzewa Miejskie Przedszkole na 1 w Żarach.

W dniu 9 października pracownicy Nadleśnictwa Lipinki – Pani Dorota Boniec oraz Pan Damian Sandak poprowadzili zajęcia edukacyjne w przedszkolu na temat lasu i jego mieszkańców. Zapoznali się z pracami wykonanymi przez dzieci związanymi z tematyką Święta Drzewa.

 Zajęcia edukacyjne w przedszkolu Fot. Damian Sandak 

Bezpośrednio po zajęciach w przedszkolu, na terenie ścieżki przyrodniczo-leśnej w Zielonym Lesie, poprowadzono gry terenowe - podchody.

Na koniec spotkania posadzono "Drzewo Wolności" (trzyletni dąb szypułkowy) przy miejscu postojowym znajdującym się przy drodze z Żar  do miejscowości Łaz.

 Przedszkolaki przy Drzewie Wolności Fot. Damian Sandak