Lista aktualności Lista aktualności

Goście ze Szwajcarii

W ramach współpracy Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Zielonej Górze z leśnikami z Kantonu Voud i Vilais w Szwajcarii w dniu 23 kwietnia zagraniczna delegacja zwiedzała Park Mużakowski i trasę geoturystyczną "Dawna kopalnia Babina"

W roku 2015 na zaproszenie Technikum Leśnego w Rogozińcu przyjechała do Polski ośmioosobowa delegacja, w skład której wchodzili instruktorzy i nauczyciele zawodu oraz przedstawiciele instytucji kantonalnych związanych z leśnictwem i szkodnictwem leśnym w Szwajcarii.

RDLP W Zielonej Górze od wielu lat współpracuje z leśnymi instytucjami kantonalnymi oraz stowarzyszeniami właścicieli lasów ze Szwajcarii. Wymiana doświadczeń to największy kapitał tej współpracy.

Szczególnie ważnym, i możliwym do adaptacji w Polsce, rozwiązaniem funkcjonującym w Szwajcarii jest system podwyższania kwalifikacji robotników leśnych oraz wysoki poziom szkolnictwa zawodowego w tej dziedzinie.

Delegaci na rowerach Fot. Damian Sandak

W ramach kilkudniowej obecności delegaci odwiedzili Nadleśnictwo Lipinki. W czwartek 23 kwietnia wspólnie z Panem Nadleśniczym Janem Lesserem, Panem Damianem Sandakiem, Panem Markiem Maciantowiczem z RDLP Zielona Góra zwiedzili na rowerach tereny Parku Mużakowskiego oraz ścieżkę turystyczną "Dawna kopalnia Babina".

  

 

 Delegacja nad żródełkiem wód żelazistych Fot. Damian Sandak