Lista aktualności Lista aktualności

Zmiana na stanowisku Zastępcy Nadleśniczego

Z dniem 1 maja 2016 r Zastępcą Nadleśniczego w Nadleśnictwie Lipinki został Pan Michał Szczepaniak.

Z dniem 28 kwietnia 2016 roku dotychczasowy zastępca nadleśniczego Pan Mieczysław Karwański odszedł po 44 latach pracy w Lasach Państwowych na zasłużoną emeryturę.

Pan Mieczysław Karwański urodził się 13 grudnia 1949 roku w Witoszynie, gmina Wymiarki. Ukończył w 1972 roku Akademię Rolniczą. 1 października 1972 roku rozpoczął staż w Nadleśnictwie Lipinki. Do 28 lutego 1986 roku pracował w Nadleśnictwie Lipinki na niemalże wszystkich dostępnych ówcześnie stanowiskach: referenta techniczno-leśnego, adiunkta technologa, adiunkta technicznego, nadleśniczego terenowego i zastępcy nadleśniczego.

Od 1 marca 1986 roku pracował w Nadleśnictwie Wymiarki jako Zastępca Nadleśniczego, a od 1 lipca 1987 jako Nadleśniczy Nadleśnictwa Wymiarki.  W roku 2006 inżynier Mieczysław Karwański powrócił do Nadleśnictwa Lipinki na stanowiska Inżyniera Nadzoru, a w roku 2013 objął stanowisko Zastępcy Nadleśniczego.

Od lewej Pan Michał Szczepaniak i Pan Mieczysław Karwański Fot. M.Lewandowska

W dniu 6 maja 2016 podczas uroczystej narady gospodarczej, Naczelnik Wydziału Kadr Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Zielonej Górze Pan Zbigniew Dymek w imieniu Dyrektora RDLP Pana Leszka Banacha wręczył Panu Mieczysławowi Karwańskiemu wyróżnienie II stopnia "Zasłużony dla leśnictwa zielonogórskiego".

Na emeryturze Pan Inżynier znajdzie na pewno więcej czasu dla rodziny, żony Jadwigi, dzieci oraz na rozwijanie swojej łowieckiej pasji. Poświęci się również wymarzonym podróżom po Polsce.

Z dniem 1 maja 2016 na stanowisko Zastępcy Nadleśniczego, Nadleśniczy Pan Jan Lesser powołał Pana Michała Szczepaniaka (dotychczasowego Spec. SL ds. użytkowania lasu).

Urodził się 25 września 1973 roku. W roku 1993 ukończył Technikum Leśne w MIliczu. W roku 1998 ukończył Akademię Rolniczą w Poznaniu na Wydziale Leśnym. Przez dwa lata po studniach pracował w Nadleśnictwie Gniezno, w pierwszym roku jako stażysta później jako podleśniczy.

Od 2000 roku Pan Michał Szczepaniak pracował w Nadleśnictwie Lipinki nieprzerwanie przez ponad 15 lat, na stanowisku ds. użytkowania lasu - zajmował się przede wszystkim pozyskaniem i sprzedażą drewna. 

Nowo powołany Zastępca w życiu prywatnym poświęca dużo czasu na aktywność fizyczną (sporty wszelkiego rodzaju), oddany jest rodzinie (ma żonę i dwójkę dzieci), interesuje się ornitologią - ptaki to Jego pasja.

Awans Pana Michała Szczepaniaka spowodował również zmiany kadrowe w dziale gospodarki leśnej. Jego stanowisko zajął podleśniczy Pan Bartłomiej Michalski. Pan Michalski przejął od 1 maja 2016 sprawy związane ze sprzedażą drewna i pozyskaniem, pełni też obowiązki drugiego administratora SILP.