Asset Publisher
Deklaracja dostępności
Lasy Państwowe zobowiązują się zapewnić dostępność swoich stron internetowych zgodnie z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych. Oświadczenie w sprawie dostępności ma zastosowanie do stron jednostek LP w domenie: .lasy.gov.pl
- Data publikacji strony internetowej: 1 lipca 2012 r.
- Data ostatniej istotnej aktualizacji: 6 marca 2019 r.
Stan dostępności cyfrowej
Ta strona internetowa jest częściowo zgodna z załącznikiem do ustawy z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych z powodów wymienionych poniżej.
Niezgodność z załącznikiem
- elementy nawigacji strony o niskim kontraście,
- niepełne opisy alternatywne elementów grafiki szablonu strony,
- elementy formularzy nie posiadające opisów alternatywnych,
- stosowanie formatowania mogącego ograniczać czytelność dłuższych bloków tekstu,
- pliki w formacie PDF, które powstały na podstawie niewłaściwie przygotowanych dokumentów (np. skanów).
Przygotowanie deklaracji dostępności
- Data sporządzenia deklaracji: 20 lipca 2020 r.
- Data ostatniego przeglądu deklaracji: 22 maja 2025 r.
Deklarację sporządziliśmy na podstawie samooceny w oparciu o wyniki audytu z serwisu validator.utilitia.pl
Skróty klawiaturowe
Na stronie internetowej można korzystać ze standardowych skrótów klawiaturowych.
Informacje zwrotne i dane kontaktowe
Wszystkie problemy z dostępnością cyfrową tej strony internetowej możesz zgłosić do Koordynatora dostępności cyfrowej Agnieszki Krokowskiej, e-mail: dostepnosc.cyfrowa@zilp.lasy.gov.pl lub telefonicznie: 22 270 71 00.
W zgłoszeniu podaj:
- swoje imię i nazwisko,
- swoje dane kontaktowe (np. numer telefonu, e-mail),
- dokładny adres strony internetowej, na której jest niedostępny cyfrowo element lub treść,
- opis na czym polega problem i jaki sposób jego rozwiązania byłby dla Ciebie najwygodniejszy.
Na Twoje zgłoszenie odpowiemy najszybciej jak to możliwe, nie później niż w ciągu 7 dni od jego otrzymania. Jeżeli termin będzie zbyt krótki, poinformujemy Cię o tym oraz wskażemy nowy termin (nie dłuższy niż 2 miesiące).
Jeżeli nie będziemy w stanie zapewnić dostępności cyfrowej, zaproponujemy Ci dostęp do treści w sposób alternatywny.
Obsługa wniosków i skarg związanych z dostępnością
Jeżeli odmówimy zapewnienia dostępności, możesz złożyć skargę. Masz również prawo odmówić skorzystania z zaproponowanego alternatywnego dostępu.
Skargę możesz złożyć do:
-
Dariusz Gąsiorowski - Dyrektor Zakładu
Zakład Informatyki Lasów Państwowych im. Stanisława Kostki Wisińskiego
ul. Leśników 21 C, 05-090 Sękocin Stary
Dyrektor przyjmuje interesantów w każdy poniedziałek, godz. 9:00-11:00, pok. nr 3. -
Skargi i wnioski można:
- przesłać listownie na adres:
Zakład Informatyki Lasów Państwowych
im. Stanisława Kostki Wisińskiego
05-090 Sękocin Stary, ul. Leśników 21 C - przesłać w formie pisma elektronicznego przez ePUAP
- przesłać e-mail na adres: biuro@zilp.lasy.gov.pl
- doręczyć osobiście do Kancelarii Zakładu
- przesłać listownie na adres:
Pomocne mogą być informacje dostępne na rządowym portalu gov.pl.
Możesz także skontaktować się z Rzecznikiem Praw Obywatelskich i poprosić o interwencję.
Dostępność architektoniczna
Nadleśnictwo Lipinki, ul. Budowlanych 21, 68-200 Żary
Do siedziby nadleśnictwa prowadzi kilkunastometrowy zjazd z ulicy Budowlanych, biegnący przez bramę wjazdową na teren zajmowany przez Nadleśnictwo Lipinki oraz inne firmy mające swoje siedziby w sąsiedztwie.
Po prawej stronie od bramy wjazdowej znajduje się parking dla interesantów, oznakowany znakiem pionowym. Miejsce parkingowe, znajdujące się najbliżej bramy wjazdowej jest przeznaczone dla osób niepełnosprawnych. Miejsce to jest oznakowane znakiem pionowym (brak oznakowania poziomego). Pozostałe miejsca parkingowe nie są wydzielone specjalnymi oznaczeniami. Oprócz miejsca dla osób niepełnosprawnych, parking może pomieścić ok. 5-6 pojazdów.
Dostęp do siedziby nadleśnictwa prowadzi z parkingu przez furtkę o szerokości przejścia 85 cm. Miejsce parkingowe dla osób niepełnosprawnych jest zlokalizowane najbliżej furtki. W przypadku niedostatecznej szerokości furtki istnieje możliwość dojazdu/dojścia do biurowca przez bramę wjazdową na parking pracowniczy, znajdujący się na zapleczu budynku biurowego.
Do drzwi wejściowych do siedziby prowadzą zadaszone schody ze spocznikiem. Na schodach zamontowano maty antypoślizgowe. Przy schodach jest zainstalowana platforma dla osób niepełnosprawnych. Platforma jest obsługiwana przez wyznaczonego pracownika nadleśnictwa – nie ma możliwości samodzielnego skorzystania z platformy. Zamiar skorzystania z platformy wymaga poinformowania pracownika nadleśnictwa poprzez naciśnięcie przycisku, znajdującego się w widocznym miejscu przed schodami. Informacja taka jest także zamieszczona przy przycisku.
Bezpośrednie wejście do budynku odbywa się przez dwoje drzwi otwieranych na zewnątrz, pomiędzy którymi funkcjonuje przestrzeń spełniająca rolę „wiatrołapu”. W pierwszej części budynku znajduje się niewielki korytarz i wejście na klatkę schodową. Przy wejściu do budynku nie odbywa się rejestracja interesantów ani nie ma żadnych miejsc kontrolnych. Budynek nie jest wyposażony w windę.
Na kondygnacjach 0, 1 i 2 klatki schodowej znajdują się otwierane na zewnątrz drzwi wejściowe, prowadzące z klatki schodowej na poszczególne piętra do stref pomieszczeń biurowych. Kondygnacja „przyziemia” (oznaczenie „-1”), jest niedostępna dla interesantów.
Korytarze na każdej kondygnacji przebiegają na jednym poziomie, a wejścia do pomieszczeń biurowych są pozbawione progów. Minimalna szerokość otworów drzwiowych wewnątrz budynku biurowego wynosi 90 cm.
Na kondygnacjach 0, 1 i 2 po lewej stronie od drzwi wejściowych do stref pomieszczeń biurowych znajdują się toalety. Toaleta dostosowana dla osób niepełnosprawnych znajduje się na kondygnacji 0.
W budynku nie ma szczególnych oznaczeń ani systemów dźwiękowych ułatwiających poruszanie się osobom niewidomym i słabowidzącym.
Po budynku można poruszać się z psem asystującym.
W budynku nie ma pętli indukcyjnych.
Biurowiec jest objęty monitoringiem zewnętrzny i wewnętrznym
Pracownicy biurowca posługują się językiem polskim oraz wybraniu z nich, określonymi językami obcymi w różnym stopniu znajomości.
Wśród pracowników nie ma tłumacza języka migowego. Po wcześniejszym poinformowaniu o wizycie istnieje możliwość skorzystania z tłumacza języka migowego w budynku lub online. Termin wizyty zostanie uzgodniony po ustaleniu dostępności
i dyspozycyjności tłumacza.
W celu ułatwienia rozstrzygnięcia danej sprawy bądź ustalenia terminu spotkania wskazany jest kontakt telefoniczny pod nr +48 68 362-62-58 lub e-mailowo na adres: lipinki@zielonagora.lasy.gov.pl.