Lista aktualności Lista aktualności

Dąb w czterech porach roku

Leśnicy i Przedszkolaki przez rok obserwowały cykl życia dębu na terenie Zielonego Lasu.

W dniu 07 marca br. w gościnnych murach Przedszkola nr 8 w Żarach pod wdzięcznym patronatem Misia Uszatka, miało miejsce podsumowujące spotkanie pracowników nadleśnictwa w osobach Pani Doroty Boniec i Pana Michała Szczepaniaka z kadrą wychowawczą oraz przedszkolakami z grup „Świeżaki” i „Biedronki”.

Nasza wizyta w zaprzyjaźnionym przedszkolu była zwieńczeniem projektu pn. „Dąb w czterech porach roku”, realizowanego przez wychowanków placówki z „wielkim rozmachem czasowym” bo aż na przestrzeni całego roku fenologicznego - od wiosny do zimy.

W ramach czterech kolejnych spotkań z leśnikami (tu ogromny ukłon w kierunku Pani Doroty Boniec – naszej nieocenionej edukatorki w leśnictwie Zielony Las), dzieciaki w pokaźnej ilości ok. pięćdziesięciorga maluchów, miały niecodzienną okazję podpatrywać zmiany, jakie kolejne pory roku przynosiły na poczciwego dęba szypułkowego, wyróżnionego spośród otaczających go drzew nadanym mu honorowym mianem „pomnika przyrody”.

Zabawa terenowa jak zawsze była świetna i mamy nadzieję, że równie pouczająca, a kończące ją spotkanie w murach przedszkola, oprawione przepięknymi wierszykami i pokazem fantastycznych zdjęć, dało nam leśnikom niezmierną satysfakcję z kolejnej możliwości podzielenia się z najmłodszym pokoleniem, ciekawostkami „leśnego rzemiosła”.

                                                                                                           

                                                                                                                                    Autor: Michał Szczepaniak