Lista aktualności Lista aktualności

Dzień Drzewa

W dniu 10 października 2016r. w ramach obchodów Święta Drzewa przedszkolaki z Zespołu Szkolno-Przedszkolenego z Oddziałami Integracyjnymi w Żarach gościły na zajęciach edukacyjnych Leśników Bartłomieja Michalskiego i Radosława Bońca.

Dzień Drzewa został zainicjowany przez Klub Ekologiczny "Gaja" i realizowany jest na terenie całej Polski już od 2002 roku.

Od początku partnerem strategicznym programu Święto Drzewa są Lasy Państwowe.

Program ma na celu pogłębianie wiedzy oraz podnoszenie świadomości ekologicznej w społeczeństwie, związanej z ochroną środowiska oraz zmianami klimatu.

Ideą tegorocznej 14. edycji Święta Drzewa jest zachęcenie do sadzenia rodzimych gatunków drzew i krzewów. Nie tylko w miastach, parkach i lasach, ale także na terenach rolniczych.

Święto Drzewa to święto dla przyszłości. Warto sadzić drzewa mimo faktu, że efekty akcji będą widoczne dopiero za klika lat. W tym roku promujemy sadzenie drzew wśród pól. To jest ważne nie tylko dla rolników, bo oni mają wymierne korzyści z sadzenia drzew i krzewów na miedzach, ale to jest ważne dla przyrody. Takie miejsca są zamieszkiwane przez zwierzynę drobną, która nie ma się gdzie schronić. Anna Malinowska Rzecznik Prasowy PGL LP

W ramach tegorocznych obchodów Nadleśnictwo Lipinki wsparło w organizacji Święta Drzewa Zespół Szkolno-Przedszkolny z Odziałami Integracyjnymi w Żarach.

Fot. Archiwum Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Żarach

Dzieci z młodszych grup uczestniczyły w spotkaniu z leśnikiem w budynku przedszkolnym. Pan Bartek przygotował dla najmłodszych wiele ciekawych rekwizytów. Dzieci miały okazję zobaczyć z bliska gałęzie, szyszki i drewno poszczególnych gatunków drzew rosnących w Naszych lasach.

Fot. Archiwum Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Żarach

Dzieci zadawały dużo pytań, na które czasem trudno było odpowiedzieć.

Dzieci starsze udały się wraz z Leśnikami do Zielonego Lasu by wziąć udział w zabawach tropiących- tzw. podchodach. Grupę "tropiącą" prowadził Nasz nowy Podleśniczy Radosław Boniec, dla którego spotkanie z liczną grupą przedszkolaków było nie lada wyzwaniem.

Fot. Archiwum Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Żarach

Zwieńczeniem zabawy, było wejście grup na wieżę widokową w Zielonym Lesie. Dzieci otrzymały również kartki pocztowe, na które samodzielnie przybiły symboliczne pieczątki. 

Fot. Archiwum Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Żarach

W uroczystości wzięło udział 148 dzieci. Każdy z uczestników otrzymał drobny upominek. 

Nasi przedstawiciele również otrzymali listy z podziękowaniami, za co serdecznie dziękujemy !

Do zobaczenia !

Fot. Archiwum Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Żarach

Dyplom okolicznościowy