Lista aktualności Lista aktualności

Lasy zielonogórskie - czym zajmują się leśnicy?

Leśnicy z Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Zielonej Górze zapraszają na krótki, ale niezwykle treściwy, wirtualny spacer po naszych lasach.

 

Współczesna i aktualnie prowadzona gospodarka leśna za podstawowy cel bierze ochronę i utrzymanie lasów w Polsce, przy zachowaniu produkcji tak ważnego dla nas wszystkich drewna oraz dostępności lasu dla społeczeństwa ukazując różnorodne możliwości wykorzystania terenów leśnych, wsparte o dodatkowe możliwości realizowania swoich pasji i zainteresowań. Jak wygląda zrównoważona gospodarka leśna i lasy zagospodarowane tą metodą? Czym leśnicy zajmują się na co dzień? Jak dbamy o las? Jak uczymy o lesie? Co las oferuje turystom?

Na te wszystkie pytania znajdą Państwo odpowiedzi w poniższym filmie.

Film ten, dla Pracowników Nadleśnictwa Lipinki jest tym ważniejszy, że jeden dzień zdjęciowy odbywał się na naszym terenie. Mogą zobaczyć Państwo kadry z nowo otwartego Parkingu Leśnego w Olszynie oraz z Trasy geoturystycznej "Dawna kopalnia Babina". Pięć godzin kręcenia "na rowerach" poskutkowało kilkusekundowymi "przebitkami". Wysiłek opłacił się !