Lista aktualności Lista aktualności

Geologia 2017

Z przyjemnościa i dumą informujemy Państwa, że Trasa geoturystyczna "Dawna kopalnia Babina" została laureatem konkursu Ministra Środowiska "Geologia 2017".

 

Wyróżnienia, dla laureatów, wręczył w dniu 13 grudnia 2017 w Ministerstwie Środowiska prof. dr hab. Mariusz Orion Jędrysek, Sekretarz Stanu - Główny Geolog Kraju, Pełnomocnik Rządu ds. Polityki Surowcowej Państwa. Link do strony Ministerstwa Środowiska.

Nadleśniczy Nadleśnictwa Lipinki,Pan Jan Lesser, odebrał laur za przedsięwzięcie "Ścieżka geoturystyczna Dawna Kopalnia Babina", biorące udział w kategorii konkursowej pn. "Popularyzacja geologii i geośrodowiska". W kategorii pt. "Dorobek", tytuł "Geologia 2017", otrzymali ex aegqo prof. dr. hab. Jan Dowgiałło i prof. hab. Wojciech Narębski, w kategorii "Młodzi" laureatem został dr Rafał Warchulski. Wręczono również dwa wyróżnienia dla pracowników Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach - dr Tomaszowi Brachańcowi i dr Krzysztofowi Szopie.

Nagroda jest dla wszystkich pracowników nadleśnictwa zwięczeniem prac jakie wykonujemy na terenie pokopalnianym od 2010 roku. Cieszymy się, że nasza trasa jest tak chętnie przez Państwa odwiedzana i ma tak pozytywny odbiór.

Więcej o naszej Trasie dowiedzą się Państwo z Portalu dostępnego pod adresem www.lipinki.zielonagora.lasy.gov.pl/sciezka-geoturystyczna.

Zachęcamy wszystkich do zapoznania się z informacjami, a w szczególności do odwiedzin naszej urokliwej ścieżki. 

O trasie geoturystycznej powstało również wiele filmów i reportaży telewizyjnych, poniżej najnowszy z nich 22 odcinek serii Prosto z Lasu: