Lista aktualności Lista aktualności

Inwentaryzacja dzików

Inwentaryzacja dzików na terenie wszystkich nadleśnictw RDLP w Zielonej Górze.

Nadleśnictwo Lipinki informuje, iż w związku z wykryciem 14 nowych ognisk choroby afrykańskiego pomoru świń  (ASF) na terenie naszego kraju, w tym na nowych obszarach w województwie mazowieckim i lubelskim co było wynikiem m.in. nieprzestrzegania zasad bioasekuracji przez człowieka oraz rosnącym zagrożeniem ze strony wirusa ASF, na polecenie Ministra Środowiska podjęta została decyzja o przeprowadzeniu na terenie kraju w dniach od 13.10.2016 r. do dnia 06.11.2016 r. inwentaryzacji dzików, które są rezerwuarem wirusa ASF w środowisku.

Dzik. Fot. Wojciech Nowak/Fotolia

Inwentaryzację tę przeprowadzą wszystkie nadleśnictwa Państwowego Gospodarstwa Leśnego Lasy Państwowe przy udziale kół łowieckich i członków Polskiego Związku Łowieckiego  a także przy współudziale przedstawicieli samorządów, organizacji pozarządowych oraz samorządu rolniczego.

Inwentaryzacja ta będzie prowadzona metodą pędzeń próbnych na losowo wybranych pozycjach. Dodatkowo na terenie naszego nadleśnictwa obserwacja będzie wykonywana również z powietrza poprzez wykorzystanie dronów.

Na terenie Nadleśnictwa Lipinki inwentaryzacja dzików zostanie przeprowadzona

w dniach od 25 do 26 października 2016 roku

W związku z inwentaryzacją zmianie ulegną terminy prowadzenia sprzedaży detalicznej w leśnictwach, wg. poniższego harmonogramu:

1. Obręb Żary (l. Złotnik, l. Marszów, l. Żagań) - przeniesiono na poniedziałek 24 października

2. Obręb Lipinki (l. Sieciejów, l. Zielony Las, l. Olbrachtów, l. Suchleb, l. Grotów) - przeniesiono na czwartek 27 października

 

Za utrudnienia Przepraszamy !

opracowano na podstawie: RDLP Zielona Góra