Lista aktualności Lista aktualności

UTRUDNIENIA PRZY "KRZYWYM LESIE"

PODJĘTO DZIAŁANIA W CELU PRZYWRÓCENIA PRZEJEZDNOŚCI DROGI DO LOKALNEJ ATRAKCJI PRZYRODNICZEJ

Po realizowanym w ostatnich dniach wywozie drewna z drzewostanów pobliskich miejscu postoju pojazdów na trasie Trzebiel – Olszyna, uszkodzeniu uległ kilkudziesięciometrowy odcinek drogi leśnej. O tej porze roku i przy aktualnej aurze pogodowej, to niestety sytuacja nieodosobniona. Martwią nas niezmiernie tego typu zdarzenia i w miarę posiadanych możliwości staramy się ich za wszelką cenę unikać. Niestety nie wszędzie i nie zawsze się to udaje.

Pragniemy zawczasu Państwa poinformować o zaistniałej sytuacji. Uszkodzony odcinek drogi jest jednocześnie fragmentem leśnego duktu prowadzącego do lokalnej atrakcji jaką jest „Krzywy las” zlokalizowany na terenie leśnictwa Olszyna. Mając na względzie zbliżający się weekendowy czas oraz zapewne ochotę wielu z Państwa na odwiedziny w naszych lipineckich lasach, serdecznie przepraszamy za powstałe utrudnienia we wspomnianym miejscu. Zapewniamy, że kontynuując podjęte już dziś procedury, w najbliższych dniach newralgiczne odcinki wspomnianej drogi zostaną przywrócone do stanu pierwotnego. Liczymy na wyrozumiałość ze strony wszystkich naszych „leśnych gości”, a jednocześnie na łaskawość pogodowej aury.

Niezmiennie zapraszamy Państwa na leśne ścieżki i dukty, aby leśnymi atrakcjami które sukcesywnie tworzymy i dla wszystkich udostępniamy, choć trochę wynagrodzić losowe sytuacje, które jak ta w leśnictwie Olszyna, mają od czasu do czasu miejsce.    

Autor: Michał Szczepaniak