Lista aktualności Lista aktualności

PONAD DWA LITRY „LEŚNEGO OSOCZA, LEŚNEJ KRWI” DLA POTRZEBUJĄCYCH

Włączając się w akcję „Leśne osocze, leśna krew”, kilkoro pracowników Nadleśnictwa Lipinki oddało ten cenny dar dla będących w potrzebie.

W miniony poniedziałek 14 czerwca obchodzony był Światowy Dzień Krwiodawcy. Chcąc w sposób szczególny uhonorować osoby dzielące się bezinteresownie darem własnej krwi, a także włączając się w ogólnoleśną akcję „Leśne osocze, leśna krew”, kilkoro z nas – leśników Nadleśnictwa Lipinki, zdecydowało się na spontaniczny krok we właściwą stronę. W środowy poranek (i czwartkowy dla jednego spóźnialskiego) pojawiliśmy się w punkcie krwiodawstwa miejscowego Ośrodka Zdrowia w Żarach. Choć niestety w zdekompletowanym o dwie osoby pierwotnym składzie ochotników (z powodu wyjazdowego kursu i szczepienia na COVID 19), to jednak nadal w pięcioosobowej grupie, zgłosiliśmy akces do oddania krwi. Po spełnieniu szeregu formalności jakie w takich sytuacjach są wymagane i potrzebne, polała się z nas KREW!

I o dziwo ucieszyli się wszyscy – i przemiły żeński personel Punktu Krwiodawstwa i my sami, szczególnie gdy już było po wszystkim. Jak głosiło hasło na opakowaniu czekolady, które każdy z nas otrzymał – „Słodko jest się dzielić”, także nam było niezmiernie miło podzielić się tym, czym dzielić moglibyśmy się wszyscy – zarówno licznej jak i częściej. Nie staniemy się oczywiście od razu honorowymi dawcami, ale liczymy, że początkowy zapał nie przygaśnie. Dla większości z nas był to pierwszy raz, ale czy to jeszcze pod szyldem naszej tegorocznej leśnej akcji, czy już bez fanfar i fleszy, powzięto grupowo silne postanowienie kolejnych wizyt na ul. Skarbowej w Żarach.    

„Łączy nas krew, która ratuje życie”

Autor: Michał Szczepaniak

Szczegółowy opis zdjęcia:

Zdjęcie ukazuje wnętrze jednego z pomieszczeń w Ośrodku Zdrowia w Żarach, z dwoma specjalistycznymi fotelami do poboru krwi wraz z ich oprzyrządowaniem. Na fotelach, w pozycji półleżącej jest się dwoje (uśmiechniętych) pracowników Nadleśnictwa Lipinki, od których pobierana jest krew.