Lista aktualności Lista aktualności

Nowy parking przy "Żarskim Lesie"

W ramach programu Państwowego Gospodarstwa Leśnego Lasy Państwowe pt. „Aktywne udostępnianie lasu na lata 2013–2014” na terenie Nadleśnictwa Lipinki poddano renowacji parking leśny w Leśnictwie Zielony Las.

 Program AUL zdefiniował potrzebę stworzenia sieci parkingów leśnych i miejsc postoju pojazdów jako wypełnienie obowiązków Lasów Państwowych w zakresie dokonywania świadczeń warunkujących możliwość wypoczynku, rekreacji, uprawiania turystyki i krajoznawstwa przez ludność z wykorzystaniem lasów Skarbu Państwa oraz ich otoczenia.

Parking położony przy drodze z Żar do miejscowości Łaz, bezpośrednio przy leśnej ścieżce przyrodniczo-edukacyjnej był dostępny dla odwiedzających od wielu lat, jednak jego infrastruktura była już przestarzała i wymagała remontu.

Dzięki programowi Państwowego Gospodarstwa Leśnego oddaliśmy w dniu 5 września 2014 do Państwa dyspozycji nowy parking wykonany przez Zakład Lasów Państwowych Ośrodek Transportu Leśnego w Świebodzinie.

MAPA DOJAZDU

Przebudowany parking samochodowy pomieści 10 samochodów osobowych i jeden autokar. Stoły z ławami pozwolą odpocząć po trudach związanych ze spacerem po ścieżce przyrodniczej.

 Miejsce postoju Fot. Michał Szczepaniak 

Popularny wśród mieszkańców „Las Żarski" wyróżnia się bardzo urozmaiconą rzeźbą terenu i interesującym składem gatunkowym drzewostanów. Znajduje się w nim najwyższy punkt widokowy całego województwa lubuskiego – 227 m.n.p.m oraz trzy wieże – wśród nich zabytkowa Wieża Promnitza. Więcej o Zielony Lesie mogą Państwo przeczytać TUTAJ.
 


 

Pamiętajmy, że Las to nasze wspólne dobro !

Również przygotowany dla Państwa parking niech służy nam wszystkim przez wiele lat. Nie niszczmy urządzeń, a jeżeli już chcemy pozostawić po sobie ślad – zrezygnujmy ze sprayu czy noża - prześlijmy go „nowocześnie" drogą elektroniczną na adres nadleśnictwa lipinki@zielonagora.lasy.gov.pl.