Lista aktualności Lista aktualności

Parking Leśny w Olszynie

W ramach programu Państwowego Gospodarstwa Leśnego Lasy Państwowe pt. „Aktywne udostępnianie lasu” na terenie Nadleśnictwa Lipinki wybudowano kolejny parking leśny w Leśnictwie Olszyna.

 Program AUL zdefiniował potrzebę stworzenia sieci parkingów leśnych i miejsc postoju pojazdów jako wypełnienie obowiązków Lasów Państwowych w zakresie dokonywania świadczeń warunkujących możliwość wypoczynku, rekreacji, uprawiania turystyki i krajoznawstwa przez ludność z wykorzystaniem lasów Skarbu Państwa oraz ich otoczenia.

Parking położony jest w Leśnictwie Olszyna przy drodze Trzebiel – Chełmica obok zbiornika Betonówka.

Dzięki programowi Państwowego Gospodarstwa Leśnego Nadleśnictwo Lipinki oddało w maju 2017 do Państwa dyspozycji nowy parking wykonany przez Żarskie Przedsiębiorstwo Budowlane.

Mała infrastruktura parkingu Fot. Damian Sandak

Wybudowany parking o powierzchni 875m2 pomieści 8 samochodów osobowych. Na jego terenie znajdują się dwie wiaty wraz ze stołem i ławami pozwolą odpocząć po trudach związanych ze spacerem nawet 50cio osobowej grupie Jest również miejsce na ognisko, tablice informacyjne,stojaki dla rowerów oraz kosze na śmieci. Przypominamy, iż w celu zorganizowania ogniska na terenie parkingu prosimy o wcześniejszy kontakt z Nadleśnictwem Lipinki.

  

Pamiętajmy, że Las to nasze wspólne dobro !

Również przygotowany dla Państwa parking niech służy nam wszystkim przez wiele lat. Nie niszczmy urządzeń, a jeżeli już chcemy pozostawić po sobie ślad – zrezygnujmy ze sprayu czy noża - prześlijmy go „nowocześnie" drogą elektroniczną na adres nadleśnictwa lipinki@zielonagora.lasy.gov.pl.

 Fot. Damian Sandak