Lista aktualności Lista aktualności

Posadź drzewko dla klimatu

Choć tegoroczna edycja prezydenckiej akcji „SadziMY” ma mieć miejsce dopiero w okresie jesiennym, to jednak z jej wiosennej odsłony także nie zrezygnowaliśmy.

W piątkowe przedpołudnie 24 kwietnia, w Żarach przed siedzibą Nadleśnictwa Lipinki, nasza Specjalistka od hodowli lasu – Pani Joanna Szczepaniak, wręczała wszystkim zainteresowanym osobom sadzonki świerka pospolitego. Niestety związane z epidemią koronawirusa, trwające od kilku tygodni ograniczenia w bezpośrednich wizytach w siedzibie nadleśnictwa sprawiły, że niewielu odwiedzających pojawiło się w tym dniu przed naszą instytucją. Niemniej ok. dwudziestu sadzonek, fachowo zadoniczkowanych na szkółce w Lipinkach Łużyckich oraz z fachową ustną poradą co do sposobu ich posadzenia, trafiło w ręce tych, którzy zdecydowali się dołożyć „swoją cegiełkę” w Narodowym Sadzeniu Lasu 2020.   

Już dziś, zaklinając pandemię o jak najszybsze miniecie, zapraszamy wszystkich bez wyjątku na jesienną odsłonę akcji „SadziMY”. Wszelkie szczegóły pojawią się oczywiście na naszej stronie internetowej, do śledzenia której serdecznie zachęcamy.  

autor. Michał Szczepaniak