Lista aktualności Lista aktualności

Święto Produktów Regionalnych

W sobotę 27 maja w Łęknicy na terenie Parku Mużakowskiego odbyło się Święto Produktów Regionalnych.

 

Wśród wystawców nie mogło zabraknąć Nadleśnictwa Lipinki z bogatą ofertą edukacyjną. Przeprowadzono wśród dzieci, młodzieży jak i dorosłych konkursy edukacyjne (rozpoznawanie drzew po liściach, drewnie i szyszkach) oraz promocję drewna jako surowca naturalnego i odnawialnego. 

Święto Produktu Regionalnego to cykliczna impreza, mając już ponad 20 letnią tradycję, jest współfinansowana ze środków Unii Europejskiej.

Biorą w nim udział turyści z Polski i Niemiec. Impreza jest organizowana przez Lokalną Grupę Działania i staje się coraz bardziej popularna. 

Goście mogli podziwiać występy trzech zespołów ze Stanów Zjednoczonych, które co roku przyjeżdżają i dają świetne koncerty, były stoiska z rękodziełem, najmłodsze miały pole do popisu podczas układania megapuzzli, atrakcją było puszczanie baniek mydlanych. Starsze mogły spróbować swoich sił w malowaniu obrazów, czy robieniu ozdób z koralików, zdobienia słoików po przetworach. Na gości czekało przepyszne dania przygotowane przez lokalnych wytwórców. Panie z Łęknicy serwowały pierogi ruskie oraz z mozarellą i szpinakiem, obok mieszkanki Lubomyśla grillowały „Rybę Martusi", która dzięki twórczyni doczekała się miana produktu regionalnego. Na spragnionych czekały chłodne napoje . (żródło: Gazeta Lubuska)