Lista aktualności Lista aktualności

Spacer z leśnikiem

Nadleśnictwo Lipinki zaprasza na "Spacer z leśnikiem" po pięknym leśnictwie Olbrachtów.

„Spacer z leśnikiem” już w najbliższą sobotę w Nadleśnictwie Lipinki

Dzień 26 marca br., będzie wyjątkową sobotą! Chcemy jako leśnicy z Nadleśnictwa Lipinki zaprosić Państwa na spacer w naszym towarzystwie. Wyjątkowością tego dnia nie będzie oczywiście nasza w nim obecność, ale obecność Państwa, na którą liczymy. Wydarzenie jest organizowane jako kontynuacja obchodów Międzynarodowego Dnia Lasów, mającego miejsce w miniony poniedziałek.

Chcielibyśmy zaprezentować Państwu las pełen wielu funkcji – przyrodniczych, społecznych i gospodarczych. Las jakim widzimy go my, jego gospodarze. Może i takim, po spotkaniu z nami zobaczycie go i Państwo. Jednak dla nas najważniejsze jest, aby spojrzeć na niego właśnie Pani i Pana oczami. Dla leśników las to miejsce codziennej pracy, dla Państwa zapewne miejsce wypoczynku i ucieczki od tej codzienności. Perspektywa, z której patrzycie na niego Państwo i my - zgoła inna. Najwyższa pora abyśmy tymi niezmiernie często odmiennymi oczekiwaniami i odczuciami się podzielili.

A gdzie to robić lepiej, jak właśnie nie pośród leśnego otoczenie, przy przepięknej wiosennej aurze, która z pewnością będzie nam w sobotnie przedpołudnie towarzyszyć.

Zachęcamy do udziału wszystkich zainteresowanych.

Na nasze poranne spotkanie zapraszamy o godz. 9:30 na obiekt "miejsca postoju pojazdów" zlokalizowanego przy drodze krajowej nr 27, w miejscu zjazdu do miejscowości Mirostowice Górne (mapka poniżej).

Miejsce to wybieramy nieprzypadkowo, bo chcielibyśmy w ten sposób zapoczątkować na terenie Nadleśnictwa Lipinki cykliczną akcję pn. "Zaparkuj w lesie". Z jej pomocą jest naszym planem, przedstawić Państwu wszystkie sześć obiektów MPP - miejsca postoju pojazdów oraz istniejące parkingi leśne, jakie stworzyliśmy w zarządzanych przez nas lasach. To miejsca wyłącznie dla Państwa! W kolejnych okresach zapraszać będziemy na kolejne z nich, łącząc wszystko ze spacerami z miejscowymi leśnikami po pobliskich lasach. Każde z tych miejsc to zawsze coś wyjątkowego i niepowtarzalnego. Jest naszym marzeniem, abyście Państwo poznali je wszystkie i bez najmniejszych skrupułów zaczęli z nich korzystać. Czas więc na pierwszy akord i spotkanie na MPP Olbrachtów!

Leśnicy: Magda, Irek, Damian oraz Michał też tam będą, gotowi na opowieści i rozmowy - prawdziwe "leśne rendez-vous".

 

punkt spotkania przed wyruszeniem na spacer z lesnikiem

Planujemy, że spacer zajmie nam ok. 1,50 godz. (trasa ok. 2,5 km), a w jego efekcie dotrzemy na powierzchnię, gdzie z kolei zaprosić chcemy Państwa do wspólnego sadzenia drzew. Dół pełen sadzonek dęba już z utęsknieniem na nas czeka!

Ostatnim akcentem będzie oczywiście ognisko, przy którym mamy nadzieję, że nie trzeba będzie się rozgrzewać - bo tu liczymy na łaskawość sobotniej aury, ale upiec będzie można kiełbaski. Prosimy jednak, aby o swój wikt zadbać we własnym zakresie. Niemożność oszacowania wielkości zainteresowania z Państwa strony naszą propozycją, nie pozwala nam na przygotowanie się na Państwa ugoszczenie. Prosimy o wybaczenie, choć liczymy, że stworzoną atmosferą wynagrodzimy Państwu te niewielkie niedogodności.

W takim razie do rychłego zobaczenia na leśnej ścieżce!

Autor: Michał Szczepaniak