Lista aktualności Lista aktualności

Spotkanie w Nadleśnictwie Wymiarki

W ramach projektu „Promocja współpracy transgranicznej Nadleśnictwa Lipinki i Landratsamt Bautzen Kreisforstamt” w dniu 9 kwietnia w Nadleśnictwie Wymiarki odbyło się drugie spotkanie robocze.

W dniu 9 kwietnia 2014r. pracownicy Nadleśnictw RDLP Zielona Góra uczestniczyli w spotkaniu z Partnerem projektu „Promocja współpracy transgranicznej Nadleśnictwa Lipinki i Landratsamt Bautzen Kreisforstamt" Panem Christophem Schurr.

W spotkaniu uczestniczyli wszyscy koordynatorzy projektów z zielonogórskich nadleśnictw, reprezentanci firm zewnętrznych odpowiedzialnych za budowę stron internetowych: Pani Agata Kołodziejczak z firmy Assist Media oraz Pan Cezary Szamreta z firmy Carbomedia.

Firma Assist Media reprezentowała Nadleśnictwo Lipinki i nadleśnictwo Szprotawa. 

Z ramienia RDLP Zielona Góra obecni byli Pani Anna Niemiec zajmująca się Funduszami Pomocowymi oraz Pan Piotr Gryglicki Naczelnik Wydziału Informatyki.

Gospodarzem spotkania był Pan Edward Koszałka Nadleśniczy Nadleśnictwa Wymiarki.

Po uroczystym przywitaniu wszystkich gości Pani Anna Niemiec przedstawiła historię nawiązania współpracy od roku 2011, w którym to powstał zarys obecnie realizowanego projektu. Zaprezentowała zasady współpracy polsko-niemieckiej na terenie RDLP Zielona Góra.

W czasie dalszej części spotkania, które odbyło się w „Centrum Spotkań Leśników Polskich i Niemieckich", firmy zewnętrzne zaprezentowały budowane strony WWW nadleśnictw. Omówione zostały artykuły związane z promocją współpracy transgranicznej. Wskazano słabe i mocne strony obecnego kształtu portalu korporacyjnego Lasów Państwowych. Zaprezentowano projekty gadżetów, witaczy, roll'upów i ulotek promocyjnych, które zostaną wyprodukowane w ramach projektu.

Spotkanie zakończyło się poczęstunkiem w przepięknie odrestaurowanej sali konferencyjnej Nadleśnictwa Wymiarki.

 Projekt tablicy informacyjnej "Witacza". Fot. archiwum nadleśnictwa 

 Projekt ulotki promocyjnej Nadleśnictwa Lipinki. Fot. archiwum nadleśnictwa 

Projekt „Promocja współpracy transgranicznej Nadleśnictwa Lipinki i Landratsamt Bautzen Kreisforstamt" jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Współpracy Transgranicznej Polska-Saksonia 2007-2013 w ramach „Europejskiej Współpracy Terytorialnej.