Lista aktualności Lista aktualności

Targi EKO-LAS 2014

Targi EKO-LAS to niepowtarzalna okazja do spotkań i debat branżowych w temacie sektora leśno-drzewnego z branży leśnictwa, obrotu i przetwórstwa drewna.

 W dniach od 4 do 6 września 2014 roku za miejscowością Mostki k. Świebodzina na ponad 56 tysiącach metrów kwadratowych powierzchni ekspozycyjnej można było spotkać ponad 130 wystawców z Polski i Europy.

Udział w Targach EKO-LAS, to okazja by w pełnej krasie obejrzeć pracujące wielofunkcyjne maszyny i różnorodne urządzenia przeznaczone do pozyskiwania, zrywki czy transportu drewna. W tym celu powierzchnie demonstracyjne zostały umiejscowione w świebodzińskich lasach, wykorzystując przy tym ich doskonałą infrastrukturę.

Oprócz pokazów maszyn leśnych i 114 Zjazdu PTL, uczestnicy targów obejrzeli widowiskowe Mistrzostwa Polski Operatorów Forwarderów, w których wzięli udział profesjonalni operatorzy maszyn.

Pokaz pracy rębaka Fot. Magdalena Lewandowska

Prestiżu targom dodał fakt, że tegoroczna XIV edycja została wpisana na oficjalną listę obchodów 90 – lecia Lasów Państwowych.

Targi EKO – LAS posiadają ponadto znak jakości Forestry Demo Fairs, co jest gwarancją zachowania najwyższych standardów bezpieczeństwa organizacji pokazów w warunkach leśnych.

W dniu 4 września 2014 również pracownicy Nadleśnictwa Lipinki udali się na pierwszy dzień targowy. Kilka godzin spędzonych na zwiedzeniu wszystkich wystawców był okazją do bliższego zapoznania się z rozwojem techniki pracy w lesie.

Więcej o Targach EKO-LAS można przeczytać na stronie Międzynarodowych Targów Poznańskich TUTAJ oraz na stronie Dyrekcji Generalnej Lasów Państwowych TUTAJ.

W 2016 roku targi gościć będą w nowej lokalizacji na terenie Nadleśnictwa Janów Lubelski.

  Stoisko Nadleśnictwa Świebodzin i OTL Świebodzin Fot. Magdalena Lewandowska