Lista aktualności Lista aktualności

Dzień Drzewa w Przedszkolu nr 1

W dniu 9 października 2015r. w ramach obchodów Święta Drzewa przedszkolaki z przedszkola nr 1 w Żarach gościły na zajęciach edukacyjnych Leśnika Bartłomieja Michalskiego.

Dzień Drzewa został zainicjowany przez Klub Ekologiczny "Gaja" i realizowany jest na terenie całej Polski już od 2003 roku.

Strategicznym partnerem wydarzenia są Lasy Państwowe.

Program ma na celu pogłębianie wiedzy oraz podnoszenie świadomości ekologicznej w społeczeństwie, związanej z ochroną środowiska oraz zmianami klimatu.

Tegoroczna 13. edycja Święta Drzewa jest obchodzona pod hasłem "Czytamy drzewom w Święto Drzewa".

Najmłodsza grupa przedszkolaków z leśniczym Fot. Monika Siwa

W ramach tegorocznych obchodów Nadleśnictwo Lipinki wsparło w organizacji Święta Drzewa Zespół Szkolno-Przedszkolny z Odziałami Integracyjnymi w Żarach.

W dniu 9 października pracownik Nadleśnictwa Lipinki – Pan Bartłomiej Michalski poprowadził zajęcia edukacyjne w przedszkolu na temat lasu i jego mieszkańców. Podleśniczy czytał dzieciom opowiadanie o Drzewie, przedstawił informację o wykorzystaniu drzew w życiu codziennym, o korzyściach jakie czerpiemy na co dzień z drzew.

Dzieci zadawały dużo pytań, na które czasem trudno było odpowiedzieć.

Podleśniczy Bartek wziął również udział w części artystycznej przygotowanej przez przedszkolaków: obejrzał przedstawienie i wykonane prace plastyczne.