Lista aktualności Lista aktualności

Zmiany w leśnictwie Suchleb

Z dniem 1 kwietnia 2015r leśniczym leśnictwa Suchleb został Pan Bartłomiej Jasak.

Z dniem 30 marca 2015 roku dotychczasowy Leśniczy Pan Zbigniew Czaplicki odszedł po 46 latach pracy w Lasach Państwowych na emeryturę.

Pan Zbigniew Czaplicki urodził się 14 marca 1949 roku w Radwańczewie (powiat Koniński). W roku 1968 ukończył Technikum Leśne w Rzepinie. Od 1 września 1968 roku pracował w Nadleśnictwie Lipinki Łużyckie jako podleśniczy w leśnictwie Olbrachtów. 1 lutego 1975 Pan Zbigniew Czaplicki został powołany na stanowisko Leśniczego ds. Szkółkarskich. 12 maja 1975 roku złożył uroczyste ślubowanie. W związku z zasługami w prowadzeniu szkółki leśnej 1 stycznia 1983 roku został powołany na stanowisko Leśniczego Leśnictwa Suchleb, na którym przepracował kolejne 32 lata do czasów zasłużonej emerytury.

Przez trzy operaty Pan Zbigniew Czaplicki pełniąc obowiązki leśniczego wniósł duży wkład w kształtowanie gospodarki leśnej w Nadleśnictwie Lipinki, wykształcił kolejne pokolenia leśników i swoim "leśnym" i "życiowym" doświadczeniem wspierał wszystkich pracowników Nadleśnictwa.

Na emeryturze leśniczy znajdzie niewątpliwie więcej czasu dla rodziny, żony Barbary, dzieci i wnuków. Będzie też mógł z większym poświęceniem zająć się łowiectwem i ogrodnictwem swoimi dwiema życiowymi pasjami.

Z dniem 1 kwietnia 2015 na stanowisku Leśniczego Leśnictwa Suchleb rozpoczął pracę Pan Bartłomiej Jasak.

Urodził się 16 marca 1983 roku w Żarach. W roku 2003 ukończył Technikum Leśne w Rzepinie. W roku 2005 ukończył Państwową Wyższą Szkołę Zawodową w Sulechowie  na kierunku Administracja Publiczna. W roku 2008 ukończył na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu na Wydziale Prawa i Administracji kierunek Administracja. W 2010 roku ukończył studia podyplomowe w Wyższej Szkole Logistyki w Poznaniu na specjalności Zarządzanie Bezpieczeństwem Pracy.

Od 2011 roku Pan Bartłomiej Jasak odbył roczny staż w Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Zielonej Górze

W kwietniu 2012 roku został zatrudniony w Nadleśnictwie Lipinki jako podleśniczy w leśnictwie Suchleb. W kolejnych latach był również podleśniczym w leśnictwie Trzebiel.

Nowo zatrudniony leśniczy w życiu prywatnym niedawno został po raz pierwszy ojcem, ma syna.

Interesuje się łowiectwem i pszczelarstwem.