Lista aktualności Lista aktualności

"czym zachwyca łęknica" nagrodzony !

Film „Czym zachwyca Łęknica?” zdobył statuetkę w konkursie Golden City Gate podczas targów ITB w Berlinie.

 

Miło nam poinformować Państwa, że zostaliśmy uhonorowani statuetką i tytułem pierwszej gwiazdy w międzynarodowym konkursie filmów turystycznych i multimedialnych: Golden City Gate podczas targów ITB w Berlinie.

10 marca 2016r. Burmistrz Łęknicy Piotr Kuliniak, koordynator projektu Dawid Śliwiński oraz producent Aleksander Żukowski, uczestniczyli w uroczystej gali nominowanych do finału w konkursie Golden City Gate w Berlinie, na której odebrali statuetkę.

Fot. Urząd Miasta w Łęknicy

 

Targi ITB w Berlinie są jedną z najważniejszych imprez w branży turystycznej w Europie, natomiast konkurs „Das Goldene Stadttor Tourism Multimedia Award" ma ogromny prestiż wśród konkursów filmowych, a jego finał ma miejsce właśnie podczas targów ITB.
Promowaliśmy Łęknicę również w magazynie „Film, Art &  Tourism", który dystrybuowany był podczas tychże targów.

Cieszymy się z tego, że zauważono i doceniono Łęknicę, atrakcje wpisane na listę UNESCO: Światowy Geopark Unesco Łuk Mużakowa oraz Park Mużakowski, zwłaszcza że wszystkie one znajdują się na terenie naszego nadleśnictwa.

Warto wspomnieć, że oprócz Łęknicy, nagrodę zdobył Zamość, a także takie turystyczne perły jak: Tajwan, Malezja, Bangladesz...

 

Źródło: Materiał prasowy Urzędu Miasta w Łęknicy

 

Film promocyjny "Czym zachwyca Łęknica?" realizowany był przez okres 6 miesięcy od maja do października 2014roku. Założeniem projektu było ukazanie najciekawszych okolic Łęknicy w taki sposób, aby zaciekawić turystę w jak najkrótszym czasie.

Twórcy:
Realizacja: Żuczek - Film Studio
Muzyka: Marek Wiskowski, Izabela Miedejszo, gościnnie Dawid Śliwiński
 

Projekt dofinansowany z środków Unii Europejskiej "Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007 - 2013"