Aktualności

ŁAGODNIEJĄCY KLIMAT, JUŻ OD SZEREGU LAT PRZYSPIESZA POJAWIANIE SIĘ SYMPTOMÓW WIOSNY W NASZYCH LASACH. KONIEC DRUGIEGO Z 12-TU MIESIĘCY ROKU, TO NAJCZĘŚCIEJ JUŻ PIERWSZE OZNAKI POCZĄTKU WEGETACJI. TYLKO PATRZEĆ, JAK PĄKI NA DRZEWACH „WYSTRZELĄ” ZIELENIĄ LIŚCI. MY LEŚNICY, CHOĆ Z UTĘSKNIENIEM WYGLĄDAMY WIOSENNYCH ZMIAN, TO SPIESZYMY SIĘ RÓWNOCZEŚNIE Z KOLEJNĄ Z LEŚNYCH PRAC, KTÓRĄ ZWYKLIŚMY WYKONYWAĆ W BEZLISTNYCH JESZCZE MŁODNIKACH.

Wydarzenia

Święto Województwa Lubuskiego odbędzie się 25 czerwca, w położonym na pograniczu polsko-niemieckim Parku Mużakowskim.

Sprzedaż drewna

W Nadleśnictwie Lipinki sprzedaż surowca drzewnego wszystkich sortymentów, które zostały ujęte w cenniku detalicznym odbywa się w poszczególnych leśnictwach raz w tygodniu i przy zachowaniu określonych warunków.

Oferta łowiecka

Powierzchnia kraju, z wyjątkiem terenów ustawowo wyłączonych jest podzielona na obwody łowieckie. W zależności od lesistości, obwody dzieli się na leśne i polne, które w 95% dzierżawione są przez koła łowieckie. Na terenie Nadleśnictwa Lipinki gospodarka łowiecka prowadzona jest w 10 obwodach łowieckich, z których nad 8 nadzór sprawuje Nadleśnictwo Lipinki, a nad pozostałymi 2 – sąsiednie nadleśnictwa.

Regulamin korzystania z dróg leśnych

W dniu 26 lutego 2020 Nadleśniczy Nadleśnictwa Lipinki Zarządzeniem nr 8/20 wprowadził Regulamin korzystania z dróg leśnych na terenie Nadleśnictwa Lipinki